25 lat Targów Amberif

W dniach 21-24 Marca w Amberexpo odbyły się 25 targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich. W tym roku na targach było 470 wystawców z 15 krajów i ponad 6 tys.i kupców z 54 krajów.

W towarzyszącym targom międzynarodowym sympozjum naukowym "Bursztyn. Nauka i sztuka" , udział wzięło ponad 120 naukowców z 15 krajów. Wśród nich takie autorytety świata nauki, jak prof. Joseph B. Lambert z Trinity University w San Antonio. Celem konferencji naukowej  jest prezentacja stanu aktualnych badań nad bursztynem w różnych regionach świata. Organizatorami Sympozjum są: Muuzeum Inkluzji w Bursztynie Uniwersytetu Gdańskiego Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej Wydział Historyczny Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A.

23 marca w Teatrze Szekspirowskim miała również miejsce Gala Bursztynu Amber Look trends & styles 2018 Dziewięć zespołów projektantów stworzyło na tą okazję wspaniałe kolekcje łączące w sobie najnowsze trendy modowe i bursztyn.

Podczas targów uhorowano również Bursztynnika Roku, którym został Jacek Szwedo. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

W naszym Bursztynisku na stronie 6, można przeczytać artykuł autorstwa Ewy Rachoń dotyczący historii targów Amberif. Zapraszamy do lektury!

https://issuu.com/internationalamberassociation/docs/bursztynisko_41