IMG-20160908-WA0001-001.jpgW dniach 7-10 września 2016 odbyły się po raz 58 targi Bangkok Gems & Jewelry Fair (BGJF). Targi w tym roku były organizowane wyłącznie przez Wydział Promocji Handlu Międzynarodowego, Ministerstwa Gospodarki Tajlandii (Departament Promocji Międzynarodowej Department of International Trade Promotion).

Targi skupiły blisko 2400 wystawców oraz 30.000 kupców. Jest to jedna z największych imprez branży jubilerskiej w Azji, a z pewnością główna jeśli chodzi o rynek kamieni kolorowych, które dominowały.
bangkok_2016.jpg

 

 

 

 

W tym roku polscy wystawcy skupieni byli w części pawilonów narodowych. Na organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników pawilonie obecne były firmy: Image Silver, Arsen Amber, Your Amber, Jantar Studio Miklewski, Berkwiat, Gielo, Kolia, Jubilex oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników. Stoiska podczas oficjalnego spaceru odwiedziła pani wiceminister handlu Tajlandii, która otrzymała od nas bursztynowy upominek oraz Ambasador RP w Bangkoku.

Obecność przedstawicieli MSB (Agnieszka Klikowicz, Michał Kosior, Ewa Wagner-Wysiecka) na stoisku połączona była z rozmowami o współpracy z Gem and Jewelry Institute of Thailand i zaproszeniem na kolejną konferencję.

Kolejne targi BGJF odbędą się terminie 22-26.02.2017
http://www.bkkgems.com/